Reeder W7iC Windows 10 Yükleme ve İlk İzlenim

 

Uygun fiyatından dolayı almış olduğum ve üzerinde denemeler yaptığım Reeder W7iC Windows 8 yüklü tabletimi, Windows 10’a yükseltme kararı aldım. Bildiğiniz gibi bu cihazlarda bellek problemi olduğu için yükseltme yapmak zor oluyor. Ancak 16 GB’lık sd kart takarak Windows 10’a yükseltmeyi başardım.

Size kısaca anlatmak istiyorum;
SD kartınızı taktıktan sonra Windows güncelleştirmelerini yapın, güncelleştirmeden sonra Windows 10 yükleme isteğini göremiyorsanız bu linkten Microsoft’un yapmış olduğu tool ile işleminizi yapabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken kısım, yüklemeye başladığında depolama yetersiz uyarısını aldıktan sonra harici bellek seçerek ilerlemeniz yeterli olacaktır. Uzun uzun videolar çekip anlatmak istemedim çünkü bu anlatımı internette çok kez bulursunuz. Ancak disk sorunundan dolayı bu adımı atlamayın.

Reeder W7iC Windows 10 yüklemeli miyim?

Kesinlikle yüklemelisiniz çünkü Windows 10’da tablet modu oldukça güzel ve kullanışlı olmuş. Ve bütün güncellemeleri yaptıktan sonra hiç bir uyumluluk sorunu kalmıyor. Gözle görülür bir şekilde performans artışı var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir