Dofus Nedir ?


Dofus bir online mmorg oyunudur. Online oyun meraklıları için kesinlikle denemelerini tavsiye ettiğim tek oyundur. İlk başlarda kavraması kesinlikle çok zordur. Daha önce online oyun oynamış olanlar biraz daha rahat şekilde bu oyunu çözecektir. Bu yazımda kısaca size Dofus online hakkında genel bilgiler vereceğim.

Dofus’un Amacı Nedir ?

Dofus aslında çok geniş amaçlı bir oyundur. Oyunda hem pvm(oyuncu vs yaratıklar) hem de pvp( oyuncu vs oyuncu) olarak oyunda vakit geçirebilirsiniz. Pvp yapanlar için rank sistemi 1-10 arasıdır. Honour point aldıkça PvP rankınız artıyor. PvM yani level olayı girersek eğer maximum 200 level olabiliyorsunuz. Leveller XP yani Experience Point(Tecrübe Puanı) kazandıkça artıyor. 200 Level olmak çok zordur. 199 levelden 200 level olabilmek için gereken xp 1-199 level xpsine eşittir. Şuan benim Rushu serverinde iop sınıfı 200 level charım bulunmaktadır.

Dofus Ücretli midir ?

Dofus ücretsiz olarak oynanır, fakat daha çok level kasabilmek ve daha çok yerleri keşfedebilmek için P2P olmanız gerekmektedir. Aslında oyunda Kamasınız yani oyun paranız varsa cebinizden premium parası vermenize gerek yoktur. Oyundayken ogrine penceresinden ogrine satın olarak dofusun kendi sitesinden premium alabilirsiniz.

Dofus’ta para birimi kamastır.

Dofus kelime anlamı itibariyle yumurta anlamına gelmektedir. Dofus içerisindeki bazı dungeonlardan Dofuslar düşmektedir. Örneğin: Dragon Pig ve Soft Oak dungeonlarından Turquoise Dofus düşmektedir.

Dofus hakkında bilgileri vermeye devam edeceğim Dofus kategorisinden yazılarımı takip edebilirsiniz.

Bu yazı OktayBZC tarafından yazılmıştır. Kesinlikle izinsiz kopyalama yapılamaz. Kopyalanan içerikler için her türlü hak aranacaktır.

 

2 Replies to “Dofus Nedir ?”

  1. S.A ben dofusu 4-6 yıl arası oynuorum Neyse asıl merak ettıgım su orgınes channellar mesela Enimden gırdıgımde 2 tane orgınes teklıfı varken cramdan gırdıgımde 10 u askın teklıf var bu farklılıgı nasıl kaldıra bılırım yardımcı olursan cok makbule gecersın / Rosal dayım ama kımseyı rosala cagırmam server olmekte XD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir