Bulgaristan Vize Türleri


İçinde bulunan azınlıkları vatandaşlıktan çıkarması ile her zaman dilimizde olan Bulgaristan, en büyük azınlık gurubu olan Türkleri, 1920’de, 1950’de, 1970’de ve 1989 yılında, çeşitli bahaneler ile ülke dışına çıkardığı gibi özellikle 1950 yıllarda çıkarmış oldukları kanunlar ile Türklerin isimlerini ve soy isimlerini değiştirmişlerdir. Hatta 1989 yılından sonra doğu bloğunun dağılması ile birlikte, sosyalist rejimin yıkılması ve parlamenter rejime geçmelerinin ardından, bir çok resmi kayıtların ortaya çıkarılması nedeni ile Türklere yapılan asimile çalışmalarını görebiliyoruz. Özellikle Türklerin, Bulgarlarla evlenmesi için asimile çalışmaları yapılmış ve bu dönemde ırkdaşlarımıza büyük bir zulüm uygulanmıştır. Günümüzde ki Bulgaristan tüm bunların gerisinde kalması ve ülkede bulunan Türklerin tüm yasal haklarının verilmesi ile birlikte, kısmen kendini toparlamıştır. Ayrıca gene 1990’lı yıllarda büyük bir ekonomik sıkıntı çekerken, yardımına giden ilk ülke biz olmuşsuzdur. Çünkü biz para yardımı yapmak yerine ülkelerine yatırım yaparak, işsizlik ve ekonomik durumlarına katkı sağlamış olduk. Bulgaristan ticaret vizesi de uzun yıllar istenmemiş olsa da, 2007 yılında Avrupa birliği üyesi olması nedeni ile Bulgaristan vize işlemleri için Bulgaristan Konsolosluğu aracılığı ile vize vermeye başlamıştır.

Bulgaristan Vize Türleri

Bulgaristan Konsolosluğu vize almak ise sadece bizim için değil, Avrupa birliği üyesi olmayan bir çok ülke için oldukça sıkıntılı olmaktadır. Çünkü bir çok kişinin Bulgaristan vizesi başvurularını onaylamamaları nedeni ile insanlar mağdur olmakta ve yapmış oldukları planları bozmaktadırlar. Bulgaristan vizesi için sizlere tavsiyelerde bulunmadan önce, ne tür vize almanız gerektiğini inceleyelim. Öncelikle vize türleri arasında bulunan turist vizesi, Bulgaristan aile ziyaret vizesi, öğrenci vizesi, ticari vize ve Bulgaristan transit vizesi bulunmaktadır. Tüm bu vize türleri için Bulgaristan Konsolosluğu evrak istemekte olup, www.bulgaristanvizesi.com.tr site üzerinden gerekli evrakları temin edebilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Aracı Kurumları

Bulgaristan vizesi başvurularında bulunacak kişilere bir diğer tavsiyemiz ise evrakların detaylarını 444 37 17 telefon numaralarından öğrenmeleridir. Çünkü Bulgaristan Konsolosluğu işlemleri aracı kurumu olmaları nedeni ile sizlere en iyi yardımda bulunacak kişiler olduklarını belirtebiliriz. Ayrıca Bulgaristan öğrenci vizesi başvurularında bulunacaklar okul kabul mektubu da vermeleri gerekmekte olup, aile ziyaret vizesi başvurularında bulunacakların da davetiye götürmeleri gerekmektedir. Bulgaristan vize ücreti ise sadece öğrenci vizesi başvurularında ve eşi Bulgar olan kişilerden alınmamakta olup, 0-6 yaş gurubu da ücret vermemektedir. Diğer statüde olanların tamamından, 60€ ücret alınmaktadır. Eğer Bulgaristan vizesi başvurunuz onaylanmazsa, evraklarınız Bulgaristan Konsolosluğu görevlilerinde kaldığı gibi sizlere vize ücretini iade etmemektedirler.

Bulgaristan Vizesi Firmaları

Bunun için sizlere tavsiyemiz www.bulgaristanvizesi.com.tr Bulgaristan Konsolosluğu aracı kurumu ile çalışmanızdır. Çünkü bu firma sizlerin Bulgaristan vizesi işlemlerinizi yapacakları gibi, otel rezervasyonu ve uçak bileti alım işlemlerinizi de yapacaklardır. Ayrıca araç kiralama hizmetini de sizlere vermeleri nedeni ile bir çok kişi ve kurum tarafından tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir