Eğitimin Gelişim Hali: Okulistik

Çocuklarımız bize sık sık farklı sorular sorarlar, birkaç örnek verecek olursak:

“Çay bir bitki mi yoksa akarsu mu?”

“Elmada yer alan kurtla dağlarda gezen kurt arasındaki fark nedir?”

“Peki gülmek ile bitki olan gül neden aynı kelimeler?”

“Kara tahtaya siyah tahta diyebiliyoruz öyle değil mi?”

“Yüzmek, yüz sayısından mı yoksa yüzümüzden mi geliyor?”

Siz de yukarıdaki soru kalıplarını sık sık duyuyorsanız, tebrikler çocuğunuz eşsesli kelimelerle ya da öğretmenlerinin eklediği şekilde sesteş kelimelerle tanışıyor demektir. Onların kafa karışıklığı çok normal tabii ki ancak siz de onlara destek olurken bir yerden sonra yorulabilirsiniz. Öğretmenlerinden öğrendiklerini evde tekrarlarken onlara yardımcı olacak kişilerin, kitapların ve belki de platformların olması çok önemli. İşte tam da bu sırada Okulistik devreye giriyor!

Nedir bu Okulistik derseniz, 2004 yılında kurulan, öğrencilerin ve velilerin hayatlarına bir eğitim ve öğretim platformu olarak değil, bir gelişim platformu olarak da giren etkili bir sistem! Yaklaşım olarak ise çok doğru bir odak ediniyorlar: Bir üst kuruma yerleştirmenin doğası olan sıralama anlayışı değil, kavramanın temeli olan gelişme anlayışı! Bu sayede uzun zamandır aradığımız yaklaşıma ulaşan, eğitim ve öğretimin yalnızca sınavdan ibaret olmadığını destekleyen bir platformla karşı karşıyayız.

Bu sistemde interaktif konu anlatımlarından eğitim videolarına, öğrencilerin konuları ne kadar anladıklarını hemen ölçen ve değerlendiren etkinliklerden kapsamlı konu testlerine kadar her sınıfa uygun paket bulmak mümkün. 1. sınıftan 8. sınıfa kadar Milli Eğitim Bakanlığı programı ile tam uyumlu  olarak işlenen konular sayesinde, tüm öğrenciler evden rahatlıkla eğitimlerine destek alabiliyorlar. Tüm bu eğitimlere ek olarak da ödevler verilerek konuları daha da pekiştirebiliyorlar!

Takdir edersiniz ki Okulistik’te Türkçe ders konularını, eşsesli kelimelere dair detaylı bilgileri bulmak da hiç zor değil! Bu sayede size sık sık sorulan soruların yanıtlarını çok daha geniş kapsamlı olarak açıklayacak, çocuğunuzu yönlendirecek ve testlerle ödevler sayesinde gelişimini pekiştirecek bir platform söz konusu.

Okulistik’in birçok veli, öğretmen ve elbette öğrenci için çok etkili bir sistem olacağını görmemek mümkün değil! Hayatımıza dahil olduğu için mutlu olacağımıza hiç şüphe yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir