Mermiyi Milimetreye Göre Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kurusıkı mermi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri; mermi konusunda, gerçek silah mermilerde olduğu gibi satın alma sorunu olmadığıdır. Gerçek silahlarda, her silah için 12 ay yani bir sene boyunca yıllık istihkak 200 mermi iken, kurusıkı mermi çeşitleri için bu gibi bir sınırlandırma söz konusu değildir. Kurusıkı mermi ya da ses mermisi gibi unsurlarda 50’lik paketler şeklinde satılan, mermilerde; mermi fiyatları, silahın özelliklerine ve beklenilen performansa göre değişiklik gösterebilir.

Kurusıkı Çeşitleri Nelerdir?

Ses mermisi ya da diğer kurusıkılar için mermi çeşitlerinde, satın alınacak olan mermi çeşidi silaha göre seçilmelidir. Örnek olarak magnum kurusıkı mermileri; magnum mermiler, kurusıkı mermi fiyatları kategorisinde bulunur. Sıradan mermilere göre daha yüksek fiyatları olsa da ses tabancaları ile beraber kullanıldığında, gerçek silahtan çıkan ses ile benzerlik gösterir. Bunun dışında magnum kurusıkı mermilerinde; bir şarjör atım gerçekleştikten sonra, silahın temizlenmesi oldukça önemlidir. Barut bakımından da zengin olan magnum kurusıkı mermilerinde; silahın temizlenmemesi gibi durumlarda tutukluk ve performans düşüklüğü ortaya çıkabilir.

Ses Mermisi Veya Kurusıkı Mermi Neye Göre Seçilir?

Kurusıkı silahlar için yapılan tercihler ses tabancası olan kullanıcılar için satışa sunulan kurusıkı ses mermilerinde; şarjör içinde bulunan mermiler, silah temizlenmeden birkaç defa kullanılma şansına sahiptir. 9mm çapında ve 425 basınç kuvvetinde olan kuru sıkı ses mermilerinde; magnum kurusıkı mermileri ile kıyaslandığında, daha düşük bir atım sesi ortaya çıkar. Fakat kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulduğunda, bu mermiler için, ekstra önlemler almaya ihtiyaç duyulmaz.

En Çok Tercih Edilen Kurusıkı Çeşitleri Nelerdir?

Özkursan Kurusıkı Mermileri , Türk yapımı mermilerdir. Bununla beraber özel olarak üretilen Özkursan kurusıkı mermileri;kurusıkı mermi çeşitleri arasında, farklı bir yere sahip olması ile dikkat çeker. 9 mm çapındaki Özkursan mermilerinde; dolu ağırlık 4.55 gram, boş ağırlık ise 3,90 gram şeklinde belirlenmiştir. 0,50 gram ve üzerindeki barut miktarına sahip olan nadir kuru silah mermilerinden olan Özkursan kuru sıkı mermilerinde; fiyat ve performans, silahın kullanım sıklığı gibi verilere dikkat edilmelidir.

Bunun dışında renkli kurusıkı çeşitleri ve modelleri de vardır. Renge önem veren ve tarzını ortaya koymak isteyenler için spesifik mermiler arasında bulunan renkli kurusıkı mermilerinde; siyah beyaz, nikel ve altın renkler tercih edilebilir. Arzu ettiğiniz, zevkinize ve bütçenize en uygun kurusıkı mermi çeşitlerini, en kaliteli şekilde satın alabilirsiniz. En iyisini ve en kalitesini https://www.kampseti.com/ adresinden, güvenli alışveriş seçenekleri ile satın alabileceğiniz bu mermiler, iade ve değişim hakkını sakla tutarak, ücretsiz kargo ve orijinal ürün garantisi ile Kampseti olarak en büyük hedefimiz müşteri memnuniyeti. Geniş fiyat seçenekleri, kalite garantisi ve müşteri memnuniyeti ile tam puan alarak, 1995 senesinden beri hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir