Wall Street English Eğitim Metodu

Dil edinim döngüsü Wall Street English’in çalışma metodunu ifade ediyor. Bir çok dil bilimci, ikinci dilin bir çocuğun anadilini öğrendiği gibi kolaylıkla edinilebileceğini, klasik sistemde olduğu şekilde kelime ve dil bilgisi kurallarını ezberlemekle öğrenilemeyeceğini dile getiriyor. Bu nedenle Wall Street English “Dil Edinim Döngüsü”nde aynı sürecin birebir uygulandığını internet adresinden görebilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye’nin pek çok ilinde hizmet veren Wall Street English; Ankara’da Kızılay, Çayyolu ve Ostim şubelerinde de öğrencilerini bekliyor.

Kişisel Eğitim Programlarına Katılın

Wall Street English’de öğrenciler Seviye Tespit Sınavına giriyor. İngilizce seviyesi belirlenen öğrencilere, öncelikle eğitim danışmanları tarafından ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine özel olarak bir İngilizce eğitim programı sunuluyor. Bu programlara uygun olarak eğitimlere başlamak için bir sınıf açılmasını beklemeden kendisine en yakın Wall Street English merkezine giderek ilk etapta iki bölümden oluşan oryantasyon derslerine katılabiliyor. Bu derslerin amacı; Wall Street English İngilizce Öğrenme ve Çalışma Metodu hakkında bilgilendirmek.

Çalışma Sistemine ve Derslere Bir Göz Atın

Wall Street English Dil Edinim Döngüsü ile tanışan öğrenciler ilk derslerine; kendi seviyelerine göre yeni kelimeler, deyimler ve gerçek hayattan alınan canlandırmalar içeren Interaktif bir çalışma ile başlıyor. Öğrenciler bu çalışma ile dinleme, tekrar etme ve okuma yoluyla konuşma becerilerini geliştirebiliyor.  Bu Interaktif Dersler,  Wall Street English’in merkezlerinde ya da  internet erişiminin olduğu herhangi bir yerde tamamlanabiliyor. Öğrenciler, merkezlerde bulunan rehber öğretmenler eşliğinde sorularına cevap bulabiliyor.

Çalışmanın bir sonraki basamağında, çeşitli yazma aktivitelerinin ve egzersizlerin yer aldığı dijital kitaplar bulunuyor. Öğrenciler, Interaktif Derslerini ve Dijital Kitap egzersizlerini tamamlayıp, her seviye için haftalık olarak hazırlanan gün ve saat alternatiflerinin bulunduğu ders programlarından kendilerine uygun ders saatlerini seçerek merkezlere gelebiliyor.

Eğitim sisteminin önemli aşamalarından biri olan Encounter olarak adlandırılan uygulama dersleri, ana dili İngilizce olan öğretmenlerin eşliğinde gerçekleştirilen uygulamalı pratik dersler. Öğrenciler, kendi seviyelerinde, en fazla 5 kişiden oluşan sınıflarda Interaktif Dersleri ve Dijital Kitap çalışmalarını pratik ederek bol bol İngilizce konuşabiliyor. Uygulamalı pratik derslerde, İngilizce iletişim becerilerine ve bunları kullanırken öğrencinin kendine olan güvenini geliştirmeye yoğunlaşılıyor.

Pratik Çalışmalar ile Dersleri Destekleyin

Wall Street English eğitim metodunda, uygulama derslerine ek olarak, öğrencilerin daha fazla pratik yapabilmeleri için, katılımın isteğe bağlı olduğu Complementary Class (Akıcı Konuşma Sınıfı) , Social Club (Sosyal Kulüp) ve Chat Hours (Sohbet Saatleri) olarak üç ayrı çalışma daha yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir