GBT Sorgulamasını Değiştirecek Program


Devlete yüklü bir masrafı olan GBT uygulaması bugünden itibaren yeni dönemine geçiyor. İşte polis ve jandarmanın hayatını kolaylaştıracak program.

 www.oktaybozaci.com

Güvenlik güçlerimizin rutin olarak yaptığı GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolerine mutlaka rastlamaşınızdır. Şu anda kullanılan sistem özel cihazlar gerektirdiği için, GBT sorgulaması devlette ekstra bir masrafa neden oluyor. Büyük ve kaba görünen bu cihazlar ayrıca güvenlik güçlerinin de işini zorlaştırıyordu. Bu Program haliyle çok faydalı olucak.

Cep telefonları GBT sorgulayacasına dönüşecek

Spexco adlı firma bu konuda yeni bir dönem başlatacak özel bir yazılım hazırladı. UYAP adlı program, GBT sorgulamasının hemen hemen tüm cep telefonlarından yapılmasına izin verecek. Firma güvenlik için GBT programını sadece öncede belirlenen SIM kart ve telefonlarda çalışacak şekilde hazırladı.

Bu sayede güvenlik güçleri hangi telefonların GBT sorgulama yetkisine sahip olacağını da belirlemiş olacak. Polis ya da jandarma bu programa TC kimlik numarası girdiği zaman program vatandaşların tüm adli sicil kayıtlarını cep telefonuna yollayacak.

Kaynak :

Yazan: Cem Süer (Shiftdelete Editörü)
SDNhttp://shiftdelete.net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir