Nokia’dan Devrim Niteliğinde Telefon – Nokia 808 PureView


Akıllı cep telefonlarının gelişimindeki inanılmaz hızın gerisinde kalacağı düşünülen Nokia, yine büyüklüğünü gösterdi ve ilk duyduğunuzda inanamaycağınız bir mucizeyle karşınıza çıkıyor. Tam 41 MP kamerasıyla yuh dedirttiren Nokia 808, 1080p kalitesinde video çekebiliyor. 4 çekirdekli işlemcileriyle boy gösteren diğer akıllı cep telefonu üreticileri bir hayli kıskanmış olacaklar. Nokia 808 PureView’e 41 kere maşallah…

41 MP kamerasına odaklanacak olursak eğer, Nokia 808 PureView’in bu kamerası 1080p FullHD video çekimi yapabilme yeteneğine sahip. Nokia 808 PureView’in video çekimi ile örnek olabilecek 3 adet videoyu haberimizin devamında bulabilirsiniz. Özellikle akşam vakti çekimleri karşılaştırma yapmak isteyenler için oldukça iyi görüntüler sunuyor.

Resim galerisi için tıklayın!Resim çekimine gelecek olursak eğer, gerçekten oldukça detaylı ve canlı renklere sahip kareler Nokia 808 PureView ile elde edilebiliyor. Nokia 808 PureView ile çekilen bazı resimler:
Resim1, Resim 2, Resim 3, Resim 4

Nokia 808 Pureview ödül aldı

İspanya Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2012 bir çok donanım üreticisi katıldı. Özellikle dört çekirdekli akıllı cep telefonlarının büyük ilgi gördüğü etkinlikte HTC, Samsung, Nokia, Huawei, LG, ZTE gibi büyük akıllı cep telefonu üreticileri yeni cihazlarının duyuruları ve tanıtımlarını gerçekleştirdiler.

Mobil Dünya Kongresi’nde size de haberini verdiğimiz GSMA Global Mobil ödüllerinde bir çok kategoride ödüller dağıtıldı. Dikkat çekenleri hatırlayacak olursak eğer en iyi cihaz üreticisi Samsung, en iyi akıllı cep telefonu da Samsung Galaxy S II seçilmişti. Ödül alanlar arasında bir Türk şirketi de vardı. Turkcell abonelerine sunduğu TıklaKonuş hizmeti ile ödüle layık görüldü.

Bir kategori kaldı ki, onun da sahibi belli oldu. En iyi yeni telefon,cihaz ya da tablet kategorisinde ödülü Nokia aldı. Yine Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı ve 41MP kamerası ile oldukça ilgi çeken Nokia 808 Pureview akıllı cep telefonu ödüle layık görüldü. Nokia en iyi özellikli telefon ya da giriş seviyesi telefon ödülünden sonra bu ödülü de kazanmış oldu.

Nokia 808 PureView Resimleri

[nggallery id=2]

2 Replies to “Nokia’dan Devrim Niteliğinde Telefon – Nokia 808 PureView”

    1. Nokia 808 nokianın işletim sistemini kullanmaktadır android ise linux tabanlı işletim sistemini kullanıyor. Bu yüzden android uygulamasını nokia 808 çalıştırması imkansız. Ancak ovi mağazasından istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir