Nokia’nın çalınan cep vukuatı


Nokia kibarca geri istedi.

 Cebi çalınan tek  şirket  Apple değil: Nokia da çalınan cebi geri istedi; yanında Apple'a fena sataştı.
Nokia'nın merakla beklenen yeni cep telefonu Nokia N8 resmen açıklandı. Buradan Nokia N8'in detaylarını öğrenebilirsiniz.
 Ancak resmi açıklamadan önce Rus  sitelerinde ortaya çıkan  incelemeler  ortalığı sarsmıştı. Apple'ın başına gelenin bir benzeri Nokia'nın başına gelmişti. Resmi çıkıştan önce  elektronik  cihazları ele geçirmekte oldukça ünlü olan Eldar Murtazin, Nokia'nın bu modelle kendini sabote ettiğini söylemişti.
 Apple'ın aksine, Nokia resmi duyurusunu yaptıktan sonra kibarca cep telefonunu geri istedi. Bu sızıntı iPhone olayı kadar büyümedi, Nokia blog'unda "Çocuklarımızdan  biri  kayıp" başlığı altında "Resmi haberler çıktı, şimdi lütfen prototipimizi geri verin" dedi.
Nokia'dan Apple'a üstü örtülü eleştiri
Nokia blogunda prototipteki yazılımın tamamlanmamış olduğunu da hatırlatmayı ihmal etmiyor. Yazın satışa çıktığında daha da geliştirilmiş olacağını belirtiyor.
 Şimdi Nokia bu sızıntının kaynağını arıyor. İncelemenin yer aldığı  siteyi  ismen zikretmese de "belirli bir site açıkça bizim ürünlerimizi ele geçirme yeteneğiyle övünüyor" ifadesini de kullanıyor.
 Apple'a gönderme yapan kısım ise şöyle "Kendi entellektüel varlığımızı korumaya ve yeni bir  ürün  tanıtılana kadar sürprizi bozmamaya kararlıyız. Ancak bunun için Nokia'da hoşlandığımız bu çalışma şartlarını feda edemeyiz. Biz gizli polis değiliz ve açıklık kültürümüzü korumak istiyoruz. Böyle günlerin bunu değiştirmesine izin vermeyeceğiz"
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir