En İyi E-Ticaret Sistemi: Magento


Son zamanlarda e-ticaret sitelerinin çoğaldığını ve bu açılan sitelerinden hızlı bir şekilde büyüdüğünü hepimiz görmekteyiz. Bir önceki makalemde bahsettiğim gibi Magento’nun neden en iyi E-Ticaret sistemi olduğundan bahsedeceğim. Genelde e-ticaret sistemlerinin özel kodlanması gerektiğini bilinir ancak son zamanlarda CMS‘lerin çoğalması bu görüşü öldürmüştür. Magento’nun neden en iyi olduğu hakkında görüşlerim için yazıyı okumaya devam edin.

Güvenlik:

E-Ticaret sektöründe en önemli tercih nedeni tabi ki güvenliktir. Sonuçta site üzerinden ticaret yapılacaktır, ticarette para demektir. Bu yüzden firmalar güvenliğe çok önem vermektedir. Magento bu konuda en iyilerden bitanedir. Özel yazılmış sistemlerden dahi güvenlidir. Çünkü bulunan her açıkta yeni bir güncelleme çıkar böylece Magento her zaman güvenlidir. Magento‘nun güvenli olmasının diğer nedeni ise kodlama yapısının bir Framework ile hazılanmasıdır. Bu Framework yapısı Zend’dir. Basit Php kodlarıyla hazırlanmadığı için daha güvenlidir. Çıkaracağımız sonuç Magento kodlama yapısı nedeniyle diğer sistemlerden bir adım öndedir ve çok güvenlidir. SSL, şifreleme ve admin paneli güvenliği ile ilgili konulara girmiyorum bile…

Gelişmeye Açık:

Magento eklentileri son derece kolay şekilde bulabilen bir sistemdir. Aklınıza gelebilecek her türlü özelliğin modülü Magento için hazırlanmıştır ve hazırlanmaya devam etmektedir. Magento ayarında bir sistem yazabilmek deliliktir. Çünkü yıllarca güncellenerek geliştirilmiştir. Magento ile harikalar yaratabilirsiniz.

Yazının devamı hazırlanıyor…

2 Replies to “En İyi E-Ticaret Sistemi: Magento”

  1. yazınızı okudum güzel olmuş bende magentoya merak saldım ama ne yalan söyliyeyim .) çok yavaş bir sistem hantal çalışıyor kendi sitesi bile öyle hızlandırmak mümkünmüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir