Magento Öğreniyorum!


Teknolojinin ve internetin kullanımının tavana vurduğu bu dönemde e-ticaret siteleri bir hayli çoğaldı. Fırsat siteleri, moda, mağaza ve bunlar gibi online alışveriş siteleri internetin kullanımının artmasından dolayı adeta patlama yaşadı. İnsanlar artık internet üzerinden keyfine göre seçiyor, inceliyor, araştırıyor ve satın alıyor. Özellikle giyim sektörünün büyük bölümü artık online mağazalara yoğunlaştı. Bu sektör bu kadar ilerlemişken neden bizde ekmek yemeyelim öyle değil mi ?

İnternette bulunan çoğu e-ticaret siteleri hazır içerik yönetim sistemleri kullanmaktadır. Bunun en büyük sebepleri arasında zaman ve para avantajıdır. Ateşi yeniden icat etmeye gerek yok ki.  Yakın zamanda, hazır içerik yönetim sisteminin avantajları ile ilgili bir makale yazacağım.

Çalıştığım şirket sayesinde Magento ile tanıştım ve iki aya yakın bir süredir Magento öğrenmeye çalışıyorum. İki aylık bir sürede Magento’nun büyüklüğünü ve en iyi e-ticaret içerik yönetim sistemi olduğunu öğrendim. Magento’yu kısa sürede öğrenmek imkansız, o kadar çok özelliği mevcut ki yönetim panelinde kaybolabilirsiniz. Magento’yu öğrenme sürecinde edindiğim bilgileri sizinle paylaşmaya çalışacağım…

Esen kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir