İstihbarat Sektöründe İngilizce Eğitimi


Istihbarat denilince küçük büyük herkesin aklına birşeyler gelmektedir. MIT, CIA, KGB, MOSSAD gibi bir çok örgüt hemen hemen herkesin aklına gelmektedir. Bu gibi birimleri oluşturmak için ciddi bir eğitim ve örgütsel çalışmanın yanı sıra ciddi anlamda bütçe gerekmektedir..Bunlara ek olarak ise önemli bir oranda da bütçe gerekmektedir. Istihbarat çalışmalarında ingilizce konuşmak ve ingilizce yazışmaları anlamak önemli bir adımdır. Yeni bir çalışan alınacağı zaman bir çok fiziksel testten sonra ingilizce iş görüşmesi diyalogları ile konuşma becerisi ölçülür.
Istihbarat birimleri yurtiçi ve yurtdışı olarak temel olarak iki ayrı bölümde ele alınabilir. Yurtdışı birimleri ise kendi içinde ülke ülke ve dillere göre alt dallara ayrılabilmektedir. Bu dallardan daha çok bütçe ayrılanı ve üzerinde yoğunlaşılanı, yabancı istihbarat yani yurtdışı istihbaratıdır. Bu birim için gereken ilk şart yabancı bir dile haiz olmaktır. İngilizce İş Görüşmesi Soru ve Cevapları Yabancı dil eğitiminden kasıt ise ingilizce eğitimi almış olmaktır. Ingilizce bilmeyen hiç kimse istihbarat servislerinin yurtdışı bölümlerinde çalışamamaktadır. Bu noktada ise iyi bir ingilizce eğitimi almak çok önemli bir hal almaktadır. Ingilizce eğitimi almak bir nevi tam olarak yeterli olamamakta, ek ingilizce kursları ile noksansız bir ingilizceye sahip olmak gerekmektedir.

Ingilizce kursları istihbarat elemanı yetiştirmese de, temel eğitimi adaylara verebilmektedir. Bu temel ingilizce eğitimi alındıktan sonra ingilizcesini ilerletme konusunda fazladan çalışma yapılması gerekmektedir. ingilizceisgorusmesi.com/ internet sitesi bu alanda adayları ingilizce mülakatlara hazırlayarak ana dili gibi konuşmalarını sağlayan en önemli online ingilizce eğitim sistemlerinden biridir. Istihbarat birimleri için ise farklı aksanları ve lehçeleri anlamak ve onlara uygun konuşabilmek gerekmektedir. Aksi halde istihbarat işini düzgün yapamayacak, aslında oraya bile gelmeden işe alınmayacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir