Öğretmen Sevgisi ve İngilizce


Küçüklüğünde bir çok çocuğun en sevdiği dersle ilgili yorumu, genellikle bu dersi sevme sebebinin en sevdiği öğretmenden kaynaklandığı durumudur. Çocukluğumuzda sevdiğimiz öğretmenlerin derslerini daha çok sever ve takip eder, sevmediğimiz öğretmenlerin dersleri ise katılmak dahi istemeyiz. Ingilizce öğretimindeki önemli etmenlerden birisi, ingilizce öğretmenleri olan kişilerin kendilerini öğrencilerine sevdirmesinden geçmektedir. Bilinen İngilizce konuşma kursu yöntemleri ise artık ingilizceyi sevdirmekten çok nefret ettirmekte. Kalabalık sınıf ortamları, öğrenciler arasındaki seviye farkı ve daha bir çok sebepten dolayı ingilizce öğrenme aşamaları zorlaşmakta.

2013 yılı ile birlikte İngilizce eğitimi ilkokul 2. sınıfa kadar indirgenmiş oldu. Bunun bir çok faydası oluğu şüphe götürmez bir gerçek. Ağaç yaş iken eğilir misalinden yola çıkarsak, erken yaşlarda öğretilen ingilizce, edinilerek daha faydalı ve kalıcı bir şekilde genç beyinlerin zihnine nüfuz ediyor. Ilköğretim ingilizce konuları ise oldukça neşeli ve basit olduğundan, ingilizce öğretmeni ile bütünleşmiş bir müfredat, ardından başarıyı getirmektedir. Özellikle Amerikalı eğitmenler ile online olarak işlenen ingilizce dil eğitimi dersleri, ana dili gibi konuşma imkanı sağlamaktadır.

Ilkokul, ortaokul ve lise sıralarında başlayıp ilerleyen ingilizce öğretimi ise ek olarak ingilizce kursları ile desteklenirse öğrencilerin mezuniyet aşamalarında bu durum bir sorun olmaktan çıkacaktır. Örneğin okul müfredatına paralel olarak bir iniglizce konuşma ve yazma üzerine alınan ek bir eğitim, çocukta kalıcı öğrenmeye ve özgüven artışına sebep olacaktır. Ek olarak diğer arkadaşlarının bir adım da önüne geçecektir. Bire bir olan online eğitimler ile kurs ortamının olumsuzlukları http://www.444ingilizce.com dil eğitim sisteminde bulunmamaktadır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi birer at gibi görüp, sürekli bir yarış halinde olmalarını tabiki istemeyiz. Ancak bütün gençlerimizin ve çocuklarımızın ingilizce eğitimlerini başarı ile tamamlayıp mezun olmalarını, canı gönülden isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir