Tanıtımın En Samimi Hali Broşür


Bir süper markete girdiğiniz zaman, mutlaka bir broşürü eline alma ihtiyacı hissedersiniz. Geniş bir alanı gezmek ve birçok ürünle karşılaşmak çoğu zaman fırsatların gözden kaçırılmasına neden olur. Bu yüzden girişte bir broşür alıyorum. Broşür bana zaman kazandırıyor. Bu alışkanlık broşürün ne kadar gerekli olduğunun farkına varmamı sağladı.

Her Broşür Aslında Bir Satış Demektir

Çok fazla talep gören bir markanın bayiliğini alarak kozmetik üzerine bir mağaza açtım. Gün içinde mağazayı ziyaret edenlerin sayısı oldukça fazla. İnsanlar bazen ürün satın almak bazen de sadece broşür almak için uğrarlar. O broşür elden ele gezer ve her broşür aslında bir satış demektir. Ayrıca indirimleri ya da çeşitli fırsatları en kolay duyurmanın yoludur ve samimidir.

Önceden indirim ve kampanyaları haber vermek için tanıdık bir matbaaya broşür hazırlatırdım. Ortaya çıkan tasarımlar çoğu zaman beni memnun etmemiştir. Mecburiyetten profesyonel bulmadığım broşürleri bir süre kullandım. İş geliştirmeye önem veriyorum ve broşürde bu işin bir parçası. Madem bu kadar önemli o zaman ilgi çekici tanıtımlar hazırlamalıyım diye düşündüm. Kapsamlı bir araştırma sonunda www.ebrosur.com ilk tercihim oldu. Ebroşür.com’u seçmemin iki nedeni, tasarımları ve referanslarıydı.

Bugün birçok mağaza ve markanın broşürleri www.ebrosur.com tarafından hazırlanıyor. Mağazamın broşürlerinin kalitesi hemen fark edildi. Canlı renkler, kaliteli fotoğraflar ve işimin güzelliğini yansıtan tasarımlarla hazırlanan yeni broşürlerimi görünce doğru karar verdiğimi anladım. Haftalık bastırdığım miktarın çok üstüne çıktığımı söylemem gerek. Dolayısıyla satışlarımda arttı.

Gerçekten bir broşür, satışları arttırabilir mi diye düşünmeyin. Kesinlikle arttırabilir çünkü broşürler tanıtımın en samimi hali. Elinize alır, bakar ve ürünleri daha yakından tanıyabilirsiniz. Elbette ki bunları sıradan bir kâğıttan okumak cazip gelmez.

Broşür, ilgi çekici ve bilgilendirici olmalı. Tüm indirimlerin ya da kampanyaların her zaman raflarda fark edilebilmesi mümkün değil. Üstelik bu indirimler sektöre göre haftalık ya da aylık olarak değişebiliyor. En önemlisi de broşürlerin ulaşabileceği kitle en az televizyon reklâmları kadar geniş. Uzaktaki insanları bile mağazaya davet edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir