Doğru WordPress Tema Seçimi Nasıl Olmalı ?


Yeni bir WordPress makalemizle daha karşınızdayız. WordPress kullanımı arttıkça, tema ve eklenti ihtiyacı da paralel olarak artış göstermektedir. Hal böyle olunca tema seçimi zorlaşıyor ve içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Doğru tema nasıl seçilir ? İşte bunun cevabı bu makalede…

Önceliğiniz özgün tema olsun…

Eğer çok emek vereceğiniz bir web sitesi açmak istiyorsanız kesinlikle özgün bir tema yapın veya yaptırın. Ne kadar özgün bir yapınız varsa arama motorları tarafından size ayrıcalık verilecektir böylece emeğiniz boşa gitmeyecektir.

Özgün tema her zaman tutulur bunu kesinlikle unutmayın.

Ücretsiz dağıtılan temalar kullanılmalı mı ?

Ücretsiz ama kaliteli bir çok tema bulunmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken konu kesinlikle temiz kodlanmış olması, seo uyumlu olması ve kaliteli bir yerden indirilmiş olması gerekmektedir.

Zararlı virus, hacklink gibi işlemler olmamasına özen gösterin. Gerekirse bütün kodları tek tek inceleyin.

Premium tema kullanmak avantaj sağlar…

Kaliteli sitelerden alınan premium temalar oldukça etkilidir. Örneğin themeforest web sitesine yazar olarak tema eklemek için bir sürü standarta uymak zorundasınız. Bu şartlar oradaki temanın kaliteli olmasına sebebiyet göstermektedir. Temanın güzelliği kadar alınan site de önemlidir.

Kesinlikle premium sitelerden tema almak ücretsiz kullanmaktan daha da mantıklıdır. Çünkü hem kalitelidir hem de kullanan kişi sayısı azdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir