En İyi WordPress Seo Eklentisi


Merhaba arkadaşlar bu yazımda saygıdeğer WordPress sistemimizi seo açısından en önemli bir kaç eklentiyi sizinle paylaşacağım. WordPress ilk kurulumdan itibaren aslında seo uyumlu olarak gelmektedir. Ufak bir ayarla örneğin kalıcı bağlantı ayarı sayesinde seo eklentisi kurma gereği duymayabilirsiniz. Ancak bazen rekabet olan sektörlerde rakiplerinize üstünlük sağlamak için seo’nun bütün tekniklerini sonuna kadar kullanmanız gerekmektedir.

Size önereceğim en iyi eklenti “WordPress SEO by Yoast” isimli eklentidir.

Bu eklentiden önce “All in One SEO Pack” kullanıyordum ancak o zamanlarda yazıya, kategoriye ve sayfaya göre başlık ekleme özelliği All in One SEO Pack eklentisinde bulunmuyordu.

Aslında bu adı geçen iki eklentiyide ihtiyaçlarınıza göre kullanabilirsiniz. All in One SEO Pack bahsettiğim bu özelliği son versiyonuna ekledi.

Yoast’ın SEO eklentisinde hedef kelimenize göre başlık, yazı ve meta bilgilerinizdeki hedef kelime yoğunluğunu size puanlandırma özelliği her zaman sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Öncelikle size WordPress SEO by Yoast eklentisini öneriyorum. Alternatif olarak All in One SEO Pack kullanabilirsiniz.

4 Replies to “En İyi WordPress Seo Eklentisi”

  1. Yoast güzel bir eklentisi ile blogumda önemli bir problemi daha once aşmıştım. Seo için de WordPress SEO by Yoast eklentisini kullanmayı düşünüyorum. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir