WordPress Kullanmak İçin Haklı Sebepler


Bir arkadaşımla muhabbet ederken WordPress‘i neden bu kadar çok sevdiğimi sordu bende ona açıkladım. Günümüzde İçerik Yönetim Sistemi (CMS) o kadar çok yaygınlaştı saymakla bitiremeyiz. Durum böyle olunca projelerimiz için hangisini kullanacağımızı şaşırıyoruz. Bu makalemde WordPress’i neden seçmeniz gerektiğini açıklayacağım.

WordPress kullanmak için o kadar çok nedeniniz var ki…

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu):

WordPress SEO konusunda son yıllarda bayrağı açık ara farkla taşıyan en iyi içerik yönetim sistemidir. Çünkü WordPress SEO kurallarını sonuna kadar kullanan bir sistemdir. Etiket sistemi her ne kadar artık google için önem taşımasa bile önceki zamanlarda şüphesiz en büyük hit kaynağımızdı.

WordPress gelişmiş SEO eklentileri ile çok uyumlu çalışmaktadır. Link yapısı ve kolay geliştirilebilirliği sayesinde özgün sistemler çıkarabilirsiniz, böylece google sizi çok sevecektir.

Özel pingleme sistemiyle eklediğiniz yazılar arama motorları tarafından anında bilgilendirilir ve böylece index hızınız artış göstermektedir. Pingleme servislerine Ayarlar > Yazma Ayarları bölümünün en altında bulabilirsiniz.

Özellikle SEO yarışmalarında WordPress alt yapısı tercih edilmektedir.

Önerdiğim WordPress SEO Eklentileri:

Eklenti Zenginliği…

WordPress milyonlarca kullanıcıya ulaşmasından dolayı bir çok geliştirici WordPress için eklenti geliştirmektedir. WordPress için aklınıza gelebilecek her türlü eklenti mevcuttur.

Eklenti bolluğu WordPress’in tercih edilmesini tetikliyor aslında çok tercih edilmesi de eklentinin çoğalmasını tetikliyor.

 

Çok Kaynak Sayesinde Kolay Çözüm…

Kullanıcı kitlesinin çok olması sayesinde WordPress hakkında her türlü bilgi kaynağını kolay şekilde bulmamızı sağlar. Kaynak çoğunluğu WordPressi seçmemizin en büyük sebeplerinden biridir. Kaynak ne kadar çok olursa çözüme de o kadar kolay ulaşırız.

 

Esneklik ve Geliştirilebilirlik…

WordPress sistemi ile farklı amaçlı bir çok web sitesi yapılabilir. Blog, Dizi-Film, Video ve Haber sitelerinde çoğunlukla WordPress kullanılmaktadır. Özel alan özelliği sayesinde WordPress ile her türlü geliştirmeleri yapıp özelleştirebilirsiniz.

 

Binlerce Tema…

WordPress için kullanıma hazır ücretli/ücretsiz binlerce tema bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre her türlü temayı bulabilmeniz mümkündür. Kolay yapısı sayesinde kendi temanızı yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir